Alarmy a ústředny

Ústředny (EZS)

Pro zabezpečení Vašeho domova nebo firemních objektů nabízíme odborný prodej a montáž EZS. Produkty nabízíme od společnosti SIEMENS a ELDES. Samozřejmostí je komunikátor GSM nebo zprostředkování připojení na pult centrální ochrany (PCO)

Zabezpečovací zařízení lze rozdělit na profesionální monitorovací ústředny s požárním dohledem a sledovacími systémy kamer. Tyto ustředny lze doporučit pro velké objekty nebo objekty s mimořádnou důležitostí (bezpečnostní skupina 2). Jako představitele této varianty představujeme SIEMENS řadu SPC.

Jednoduší, ale kvalitní ústřednu na míru konstruovanou pro malé byty a objekty do 16 zón reprezentuje systém  SIEMENS  řada SINTONY IC60.

SIEMENS Sintony® IC 60

Multifunkční hybridní (drátový i bezdrátový) zabezpečovací systém 8-16 zón, 2 podsystémy. IC60 (Sintony® 60) je multifunkční zabezpečovací ústředna s mnoha možnostmi nastavení parametrů a s příjemným osobitým vzhledem.

IC60 compact má velký dvouřádkový displej s 2×16 ti znaky, integrovanou modře podsvícenou klávesnici, bezdrátový přijímač, telefonní komunikátor, zdroj a baterii ve skříni o rozměrech 330x170x40mm.

Nablýskaný povrch, křišťálově průhledná tlačítka a různobarevné provedení lze přizpůsobit na míru každému prostoru i vkusu.

IC60 modular je v tradičním modulárním provedení s oddělenou LCD klávesnicí, ve skříni s rozměry 290x250x90 mm obsahující elektroniku, napájecí zdroj a prostor pro 7 Ah baterii.

Modulární provedení je určeno především pro drátovou verzi.

 Cenové kalkulace na konkrétní objekty děláme na základě projektové dokumentace nebo dle dohody. Kontakt ZDE:

 

 

Bezpečnostní ústředna ELDES ESIM 264/364

 

  Popis funkce

ESIM264/364 je bezpečnostní systém (ústředna), vyvinutý pro základní elektronické zabezpečení rodinných domů,  chat, chalup, garáží a podobných objektů, kde je k dispozici elektrická energie a signál mobilního operátora.

  Příklady aplikací:

• Zabezpečení majetku

• Termostat, kontrola a ovládání topení a klimatizace, monitorování a hlídání teploty

• Ovládání osvětlení, zahradního závlahového systému, vodního čerpadla a dalších zařízení pomocí SMS zpráv

• Vzdálený odposlech dění ve střeženém prostoru pomocí mikrofonu

• Informace o stavu síťového napětí 230V pomocí SMS zprávy

• Obousměrný intercom přes síť GSM

 

Princip činnosti

Princip činnosti zabezpečovacího zařízení ESIM264/364 je následující. Instalační firma dle požadavků a nároků zákazníka vytvoří ve střeženém objektu oblast, jenž je pokryta detektory, které jsou schopny zaznamenat pohyb člověka v prostoru a na tento pohyb zareagovat, tedy přenést tuto informaci do zabezpečovací ústředny. Ústředna pak na hlášení detektoru reaguje podle svého naprogramování instalační firmou obvykle tak, že pokud je systém vypnutý (jinak také deaktivovaný, odstřežený apod.) na hlášení detektoru ústředna nereaguje a v systému se nic nestane. Pokud je však systém zapnutý (jinak také aktivovaný, zastřežený apod.) reaguje na signál od detektoru spuštěním „příchodového zpoždění“ (viz dále) nebo rovnou spuštěním poplachu – záleží na tom, který detektor zaznamenal pohyb a jak je příslušná odpovídající zóna ústředny naprogramována.

Systém může být vybaven nejen detektory pohybu, ale např. také detektory kouře, tepla, plynu, vody apod. a tyto detektory reagují pak samozřejmě nikoli na pohyb osob, nýbrž na detekci přítomnosti resp. změny určité fyzikální veličiny. Příslušné zóny (vstupy) ústředny, do které jsou zapojeny tyto detektory, pak obvykle reagují spuštěním poplachu vždy, bez ohledu na to, zda je systém zapnutý nebo vypnutý. Veškeré vazby, akce a nastavení jsou v široké míře programovatelné a je na instalační firmě a Vašich potřebách a požadavcích, jak se systém nakonec bude chovat. Tomuto nastavení věnujte, prosím, maximální pozornost.

Zabezpečovací systém je vybaven také programovatelnými výstupy, které lze ručně ovládat z klávesnice i dálkově z mobilního telefonu, internetového rozhraní Smart Security, klíčenky… popř. je možné nastavit také jejich automatické ovládání podle vzniku akce v systému (zapnuto, vypnuto, alarm, překročení/pokles teploty aj.). Díky tomu je možno ručně nebo automaticky ovládat prakticky jakýkoli elektrický spotřebič – informujte se na tyto možnosti u Vaší instalační firmy.

 

Způsoby ovládání

Váš zabezpečovací systém (ústřednu) je možno ovládat některým z následujících způsobů:

• Mobilním telefonem – do systému je možno naprogramovat až 5 (ESIM264) resp. 10 (ESIM364) telefonních čísel, ze kterých je možno systém ovládat (a také programovat). Z jiných čísel než z těch, které jsou v ústředně naprogramována, systém ovládat nelze.

• Klávesnicí – k ústředně ESIM264/364 je možno připojit až 4 klávesnice, pomocí kterých lze systém ovládat (a také programovat). K dispozici je 30 pozic pro uživatelské kódy. Klávesnice je možno volit obyčejné membránové s LED indikátory (EKB3) nebo elegantní skleněné dotykové s LCD displejem (EKB2). Klávesnice lze vzájemně kombinovat do maximálního počtu 4 klávesnic v systému.

• Bezdrátovou klávesnicí – k ústředně ESIM364 je možno přihlásit bezdrátovou membránovou LED klávesnici EKB3W, pomocí níž je možno systém ovládat (a programovat). Bezdrátová nadstavba ESIM264 tuto klávesnici nepodporuje.

• Dallas čipem – k ústředně ESIM264/364 je možno připojit čtečku (čtečky) Dallas čipů a do systému je možno uložit až 5 (ESIM264) resp. 16 (ESIM364) identifikačních médií (čipů). Pomocí těchto čipů je pak možno systém ovládat.

• Bezdrátovou klíčenkou – k ústředně ESIM264 s osazeným modulem bezdrátové nadstavby resp. k ústředně ESIM364 je možno přihlásit až 5 klíčenek EWK1 nebo EWK2. Klíčenky lze vzájemně kombinovat do maximálního počtu 5 klíčenek v systému.

• Skrytým tlačítkem – k ústředně ESIM264/364 je možno připojit skryté tlačítko, tzv. keyswitch (nebo kontakt relé spínající garážová vrata, vjezdovou bránu apod.) a systém poté naprogramovat tak, aby se stisknutím tohoto tlačítka zapnul, opětovným stiskem zase vypnul. Při použití tohoto způsobu ovládání však, prosím, uvažte, že bezpečnostní úroveň celého systému je snížena, neboť tento způsob lze snadno sabotovat.

• Rozhraním Smart Security – pokud je Vaše ústředna vybavena SIM kartou s datovým tarifem, je možno využít rozhraní Smart Security, které je dostupné z klasického webového prohlížeče nebo z aplikací pro chytré telefony. V tomto rozhraní si vytvoříte svůj uživatelský účet chráněný uživatelským jménem a heslem, ve kterém pak snadno zjistíte stav Vaší ústředny (zapnuto/vypnuto, porucha, aktuální teplota,aktuálně otevřené zóny apod.) a pomocí kterého můžete ústřednu snadno zapnout/vypnout, popř. ovládat prostřednictvím jejích programovatelných výstupů například topení, garážová vrata, brány, žaluzie, apod.

 

Cenové kalkulace na konkrétní objekty děláme na základě projektové dokumentace nebo dle dohody. Kontakt ZDE:

ustredna